about-us-img

Historie naší firmy Dobré víno Cestrovi začala před dvaceti lety, kdy jsme se po určitých životních změnách a zvratech rozhodli věnovat tomu, co nám bylo blízké už dříve, avšak do té doby pouze jako koníček, a to - objevování dobrého vína a jeho doporučování a prodej dalším lidem v našem okolí. Navázali jsme tak i na historii naší rodiny, kdy dva z našich strýčků měli vinohrady a vyráběli svoje vlastní víno a naše vzpomínky na dětství jsou tak spojené s vůní vinného sklepa, čerstvě natočeného burčáku, pěkné bílé "millerky" nebo "směsky" i voňavé chlévské mrvy rozmetané strýčkovým traktůrkem ve vinohradě... :-)

V našich začátcích jsme se věnovali velkoobchodnímu prodeji, zastupovali jsme několik malých vinařů a hledali distributory pro nová, do té doby neznámá zajímavá a kvalitní vína. Podařilo se nám získat pro spolupráci vinotéky a specializované obchody v blízkém i vzdálenějším okolí a několik let jsme se starali a pravidelně zásobovali přes sedmdesát takových prodejen.

Postupně však vyvstala i potřeba nějakého obchůdku u nás, protože se nám dle hesla "doma není nikdo prorokem" nepodařilo poblíž našeho bydliště najít vinotéku, s kterou bychom navázali spolupráci podle naší představy. A tak nezbylo než otevřít vinotéku vlastní, což se nám také v srpnu roku 2010 podařilo.

Od té doby nabízíme dobré víno i v Přelouči a to nejen víno, ale postupně jsme přibrali i další dobroty, které máme rádi a které si zaslouží pozornost našich zákazníků. K dobrému vínu samozřejmě patří i dobré sýry, klobásy a olivy. A když sýry a klobásy, tak proč ne paštiky :-)

Kdo miluje dobré víno, má často rád i dobrou kávu.  A ke kávě se skvěle hodí čokolády, pralinky, bonboniéry... A kdo nehodluduje kávě, má třeba rád kvalitní čaje...

Pokud někdo nerozumí vínu, ale má rád třeba kvalitní destiláty, také mu máme co nabídnout. A samozřejmě myslíme i na abstinenty, takže v naší nabídce najdete i nealko vína a vinné mošty.

Postupně se naše vinotéka stala místem, kde nabízíme nejen dobré víno, ale i delikatesy, proto jsme na ceduli nad naší výlohou zvolili název Víno & delikatesy.

Našim zákazníkům dokážeme s výběrem vína kvalifikovaně poradit. Umíme dělat skvélé dárkové balíčky s vynikajícími a přitom cenově dostupnými delikatesami. Kaviár nebo cibetkovou kávu u nás nenajdete. Zato vám však dokážeme nabídnout plno dobrých a kvalitních produktů za rozumné ceny.

V souvislosti se změnami v naší společnosti jsme se rozhodli vybudovat i e-shop. Nevíme, zda se nám podaří jen takhle přes počítač ukázat naši nabídku v té šíři a rozsahu, jak ji máme na naší vinotéce. Budeme se o to maximálně snažit a uvítáme vaše návrhy a podněty na zlepšení naší nabídky.

Protože je náš e-shop provázaný s nabídkou naší vinotéky, bude možné si vaše objednávky vyzvednout i zde, a to v čase naší běžné otevírací doby. Zde vám rádi poradíme i osobně s nákupem dobrého vína, delikates nebo dárků a také vám uděláme perfektní dárkové balíčky podle vašeho přání.

Na závěr ještě něco málo opravdu o nás: Jsme manželé skoro dvacet let, máme šest dětí, bydlíme v dřevěném srubu téměř "na samotě u lesa" a kromě dobrého vína máme rádi dobrou muziku a fajn lidi. A věříme, že náš e-shop přispěje k dalšímu propojení tohoto všeho "dobrého" a najdou si nás zákazníci, kterým se bude náš přístup a filozofie líbit a kteří vidí svět podobně jako my...

Těšíme se na vás :-)

Vinotéka zároveň slouží k osobnímu odběru  objednávek z e-shopu:

Adresa: Hradecká 30, Přelouč

Tel. 607 607 697

Otevírací doba

Po - Čt 11 - 17 hod.
9.30 - 17.30 hod
So 9.30 - 11.30 hod