Celkem: 0.0 Kč
 
 
 
 

Vinařství Štěpán Maňák

Vinařská podoblast Slovácká

Vinařská obec Žádovice

6 ha vlastních vinic

     Slováckou vinařskou podoblast skvěle reprezentuje toto rodinné vinařství ze Žádovic nedaleko Kyjova. Vinice položené na jižních svazích, chráněné pohořím Chřiby, dávají krásná aromatická, plná vína. Ochutnejte Rulandské bílé z viniční trati Stará Hora. Dále doporučujeme jemné Sylvánské zelené, Tramín, Muškát moravský, Neuburské, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon a Rulandské šedé, z kterého Maňákovi dělají i jedinečné slámové víno. Sauvignon slámové víno ročníku 2009 se stal v Izraeli  v soutěži O.I.V. TERRAVINO absolutním mezinárodním šampionem.  Titul šampiona získal také v mezinárodní soutěži AWC Vienna z téměř 11 ticíc zúčastněných vín z 5 kontinentů.

     Z červených proslavila vinařství vína zrající 12 měsíců ve francouzských sudech barrique. Plná a mohutná vína z odrůd Dornfelder, Alibernet, Frankovka, Cabernet Sauvignon, Merlot, Rulandské modré nasbírala řadu ocenění na prestižních výstavách jako Valtické vinné trhy, Salon vín České republiky, Muvina Prešov, Vinailes internationales Paris a další. Z ostatních stojí za zmínku Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet, André a také svěží vína rosé. V neposlední řadě je specialitou vinařství Višňové víno ze 100% višňové šťávy a hroznové nealkoholické mošty z Ryzlinku vlašského a Zweigeltrebe. 


   Vína tohoto vinařství můžete zakoupit v naší vinotéce Dobré víno v Přelouči nebo objednat na našich stránkách v sekci nákupu online.