Celkem: 0.0 Kč
 
 
 
 

Moravčíkova vína z vinic pod Pálavou

Vinařská podoblast Mikulovská    

Vinařská obec Horní Věstonice

9 ha vlastních vinic

 Malé vinařství bratří Moravčíků najdete v Horních Věstonicích v Mikulovské vinařské podoblasti. Jejich vinice jsou položeny přímo pod Pavlovskými vrchy. Vápencové podloží Pálavy tak dává jejich vínům typický ráz. Jsou to především vynikající bílá vína odrůd Ryzlink vlašský, Pálava, Sauvignon, Sylvánské zelené, Ryzlink rýnský, Neuburské nebo klarety a rosé z odrůd André, Svatovavřinecké a Cabernet Moravia. Doporučujeme sladká vína - výběry z hroznů, výběry z bobulí  a z cibéb. Vína z plně vyzrálých hroznů, doslova vypečených na slunci a s krásnou botritidou - vynikající lahůdky!

 


    Ryzlink vlašský 2008 výběr z cibéb se stal národním šampionem na mezinárodní soutěži  Terravino v Izraeli, to svědčí o jedinečnosti „vlašáků z Pálavy“ a příznivých podmínkách pro vína s ušlechtilou plísní Botrytis Cinerea. Z Ryzlinku vlašského je i novinka vinařství sekt "Hornuše" vyrobený ručně kvašením v lahvi.

Vína tohoto vinařství můžete zakoupit v naší vinotéce Dobré víno v Přelouči nebo objednat na našich stránkách v sekci nákupu online.